8 rzeczy, o których powinnaś pamiętać przed wyborem sukni ślubnej 

22 listopada, 2021

Wybór sukni ślubnej to dla każdej Panny Młodej niezwykle ekscytujące, a zarazem stresujące przedsięwzięcie. Chcemy wyglądać jak najpiękniej, a zarazem czuć się swobodnie. Warto zatem wziąć pod uwagę szereg różnych czynników. Część z nich nie jest z pozoru oczywista – zostały one uwzględnione w niniejszym artykule. Jak wybrać suknię ślubną? Poniżej podajemy 8 kluczowych wskazówek.

Wybór sukni ślubnej – daj sobie czas!

Wiele Panien Młodych chce mieć zakup sukni ślubnej jak najszybciej za sobą. Warto jednak zarezerwować na to nieco więcej czasu, żeby móc dokładnie przemyśleć każdą propozycję. Poszukiwania sukni ślubnej najlepiej rozpocząć na rok przed ślubem. Pozwoli to na zrobienie szczegółowego researchu, odwiedzenie różnych salonów i przymierzenie wielu sukien. W kwestii takiej jak suknie ślubne Wrocław to miejscowość, w której działa wiele renomowanych salonów mody ślubnej – koniecznie odwiedź Studio Karoliny Seeger. Kluczem do satysfakcjonującego wyboru sukni ślubnej jest brak pośpiechu. Należy dać sobie czas na przemyślenie wszystkich propozycji i zamówienie sukni dopiero na pół roku przed ślubem.  

Jak wybrać suknię ślubną? Przymierz różne fasony!

Nawet jeśli masz już swój wymarzony fason sukni ślubnej, i tak warto przymierzyć kilka różnych modeli, nawet tych, których nigdy nie brałaś pod uwagę. Podczas przymiarek może okazać się, że Twoja wymarzona suknia wcale nie leży tak pięknie, jak to sobie wyobrażałaś. Z kolei suknia przymierzona losowo może okazać się strzałem dziesiątkę lub przynajmniej wyznaczy Ci nowe kryteria do poszukiwania idealnej kreacji.  

Przejdź się w sukience – sprawdź swobodę ruchów 

Chociaż walory wizualne sukni ślubnej stanowią priorytet, nie oznacza to wcale, że masz decydować się na niewygodną kreację. Dotyczy to w szczególności Panien Młodych, które planują tańczyć na weselu. Podczas przymierzania sukni ślubnej w salonie najlepiej trochę się poruszać. Sprawdzisz dzięki temu, czy odpowiada Ci waga i długość sukni, a także czy nic nie krępuje Twoich ruchów, na przykład podczas podnoszenia rąk.  

Zapytaj, czy możesz zrobić zdjęcie 

W trakcie przymierzania kilku lub kilkunastu różnych sukien ślubnych wrażenia na temat poszczególnych wariantów mogą zatrzeć się w Twojej pamięci. Jeżeli za każdym razem będziesz robić zdjęcie w przymierzanej sukni, pozwoli Ci to w domu na chłodno przemyśleć każdą kreację, a także porównać ze sobą różne fasony. Nawet jeśli masz już wybrany konkretny model sukni, i tak lepiej zrobić zdjęcie. Dzięki temu łatwiej dobrać dodatki, makijaż i fryzurę.  

Najpierw suknia, później dodatki 

Popularnym błędem jest wcześniejszy zakup przez Pannę Młodą biżuterii, butów i innych dodatków, a następnie poszukiwanie do nich pasującej sukni ślubnej. Znacznie łatwiej jest najpierw wybrać suknię, a dopiero później dopasowywać dodatki. Należy przecież wziąć pod uwagę zarówno krój sukni, na przykład głębokość jej dekoltu, jak i materiał czy kolorystykę kreacji.  

Nie zapominaj o tematyce ślubu! 

Suknia ślubna powinna pasować do konwencji samego ślubu. Wówczas stanowi idealnie spójny element, między innymi z dekoracjami na sali weselnej czy też strojem Pana Młodego. Z tego powodu w trakcie odwiedzania salonu sukien ślubnych poinformuj projektantkę lub konsultantkę o ustalonej tematyce ślubu, na przykład boho, rustykalnej czy art déco. W efekcie nie będziesz tracić czasu na przymierzanie sukien, które i tak nie pasują do tematyki.  

Uważaj na złych doradców 

Im więcej doradców, tym więcej opinii i trudniej zdecydować się na wybór konkretnej sukni ślubnej. Z tego powodu na przymiarki w salonie najlepiej zabrać jedną lub dwie zaufane osoby, a nie grupę kilku kobiet. Pamiętaj również, że to Tobie suknia ma podobać się najbardziej. Warto zatem ufać przede wszystkim własnej intuicji, zamiast słuchać czyichś opinii.  

Weryfikuj przyczynę promocji i wyprzedaży 

Suknia ślubna w atrakcyjnej cenie to kusząca propozycja zakupu. Należy jednak dokonać go z głową. Outletowe suknie ślubne bardzo często były wielokrotnie przymierzane, dlatego mogą zawierać delikatne uszkodzenia albo zabrudzenia. Przed zakupem warto zatem dokładnie upewnić się, że suknia jest w idealnym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *