Jak przygotować się do wizyty w salonie sukien ślubnych?

12 czerwca, 2021

Wybór sukni Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej z nas. Wszystko powinno być więc doskonale zaplanowane. Do szczególnie istotnych kwestii zalicza się suknia ślubna Panny Młodej. Dlatego wybór właściwej kreacji warto rozpocząć co najmniej kilka miesięcy przed ceremonią. O czym należy pamiętać, odwiedzając salon sukien ślubnych?

Kiedy Należy Zapisać Się Na Przymiarkę?

Trzeba pamiętać, żeby wizytę w salonie zorganizować z odpowiednim wyprzedzeniem. Choć zdarza się, że suknia na wymiar jest wybierana na kilka tygodni przed ślubem, nie warto czekać z tym na ostatnią chwilę. Najlepiej zapisać się do salonu co najmniej pół roku przed ustalonym terminem ceremonii. Wówczas przyszła Panna Młoda mniej się stresuje, dzięki czemu łatwiej jej podjąć decyzję, a także możemy swobodnie wykonać wszystkie niezbędne przymiarki.

Zanim jednak suknia zostanie uszyta obsługa atelier dba o dobre warunki do przymierzenia kreacji o różnych stylach i fasonach. Do zadań pracowników należy m.in. zadbanie się o właściwą przestrzeń – zalecamy, aby odwiedzające nas klientki pochodziły chwilę w sukni oraz spróbowały w niej usiąść. W ten sposób przyszła Panna Młoda może nie tylko sprawdzić, jak dany fason na niej leży, ale też ocenić, w jaki sposób układa się materiał oraz czy suknia jest wygodna. To z pewnością ułatwi jej wybór optymalnego modelu, który sprawdzi się podczas uroczystości i sesji ślubnej.

Jak Przygotować Się Do Pierwszej Przymiarki?

Pierwsza wizyta w salonie sukien ślubnych wiąże się z ogromną ekscytacją. Stąd też udając się na przymiarkę, warto zabrać ze sobą kogoś bliskiego, np. przyjaciółkę lub mamę. Dzięki temu przyszła Panna Młoda poczuje się dużo raźniej, a ponadto zyska wsparcie w znalezieniu właściwej kreacji. Opinia najbliższych osób pozwala też na spojrzenie na nasze pomysły z innej perspektywy. Każda z nas ma w głowie typ lub rodzaj sukni, w której widzi się prowadzona pod ołtarz. Dlatego zachęcamy nasze klientki do przyniesienia zdjęć lub opisów swoich wizji. Dzięki temu pracownikom atelier będzie dużo łatwiej znaleźć suknie najbardziej odpowiadającą wymaganiom.

Ogromne znaczenie ma również dobór garderoby oraz obuwia. Najlepiej zabrać ze sobą szpilki o podobnej wysokości do tej, którą planujemy założyć na ślub. Ponadto warto mieć na sobie bieliznę w jasnych kolorach, np. białym bądź beżowym (suknie ślubne szyje się z delikatnych i prześwitujących tkanin), aby w pełni zachwycić się pięknem kreacji. Niektóre przyszłe Panny Młode przychodzą do salonu w próbnym makijażu, fryzurze, a także zabierają ślubne dodatki. Dzięki temu łatwiej im ocenić, czy dana kreacje będzie dla nich odpowiednia. Ma to szczególne znaczenie, gdy chcemy ubrać bardzo wyrafinowaną biżuterię (będącą np. pamiątką rodzinną) i nie chcemy, aby kolidowała ona z suknią

Ile Trwa Przygotowanie Sukni Na Wymiar?

Od wyboru właściwej sukni po uszycie spersonalizowanej kreacji mija od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie Panna Młoda powinna odwiedzić nasz salon co najmniej trzy razy. Podczas tych wizyt będą wykonywane próbne przymiarki i wprowadzane ewentualne zmiany w projekcie, tak, aby przygotowywany model idealnie się prezentował i podobał się nam w 100%.

Suknia na wymiar powinna być gotowa do odbioru na około 3 do 4 tygodni przed terminem ceremonii. To idealny czas na to, aby suknia mogła spokojnie się „wywisieć”, czyli nabrać ostatecznego kształtu oraz optycznie się wydłużyć. Gotowe modele oddajemy w ręce Panny Młodej na specjalnych wieszakach z pokrowcami, które zapobiegają kurzeniu się sukni oraz przedostawaniu się wilgoci i zapachów do wewnątrz. Dodatkowe zabezpieczenia mają również ochronić suknię przed zabrudzeniem np. podczas podróży.