Jak przygotować się do wizyty w salonie sukien ślubnych?

Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej z nas. Wszystko powinno być więc doskonale zaplanowane. Do szczególnie istotnych kwestii zalicza się suknia ślubna Panny Młodej. Dlatego wybór właściwej kreacji warto rozpocząć co najmniej kilka miesięcy przed ceremonią. O czym należy pamiętać, odwiedzając salon sukien ślubnych?

 

 

Kiedy należy zapisać się na przymiarkę?

 

Trzeba pamiętać, żeby wizytę w salonie zorganizować z odpowiednim wyprzedzeniem. Choć zdarza się, że suknia na wymiar jest wybierana na kilka tygodni przed ślubem, nie warto czekać z tym na ostatnią chwilę. Najlepiej zapisać się do salonu co najmniej pół roku przed ustalonym terminem ceremonii. Wówczas przyszła Panna Młoda mniej się stresuje, dzięki czemu łatwiej jej podjąć decyzję, a także możemy swobodnie wykonać wszystkie niezbędne przymiarki.

 

Zanim jednak suknia zostanie uszyta obsługa atelier dba o dobre warunki do przymierzenia kreacji o różnych stylach i fasonach. Do zadań pracowników należy m.in. zadbanie się o właściwą przestrzeń – zalecamy, aby odwiedzające nas klientki pochodziły chwilę w sukni oraz spróbowały w niej usiąść. W ten sposób przyszła Panna Młoda może nie tylko sprawdzić, jak dany fason na niej leży, ale też ocenić, w jaki sposób układa się materiał oraz czy suknia jest wygodna. To z pewnością ułatwi jej wybór optymalnego modelu, który sprawdzi się podczas uroczystości i sesji ślubnej.

 

Jak przygotować się do pierwszej przymiarki?

 

Pierwsza wizyta w salonie sukien ślubnych wiąże się z ogromną ekscytacją. Stąd też udając się na przymiarkę, warto zabrać ze sobą kogoś bliskiego, np. przyjaciółkę lub mamę. Dzięki temu przyszła Panna Młoda poczuje się dużo raźniej, a ponadto zyska wsparcie w znalezieniu właściwej kreacji. Opinia najbliższych osób pozwala też na spojrzenie na nasze pomysły z innej perspektywy. Każda z nas ma w głowie typ lub rodzaj sukni, w której widzi się prowadzona pod ołtarz. Dlatego zachęcamy nasze klientki do przyniesienia zdjęć lub opisów swoich wizji. Dzięki temu pracownikom atelier będzie dużo łatwiej znaleźć suknie najbardziej odpowiadającą wymaganiom.

 


 

Zapytaj o wolne terminy Salon sukien ślubnych

 


 

Ogromne znaczenie ma również dobór garderoby oraz obuwia. Najlepiej zabrać ze sobą szpilki o podobnej wysokości do tej, którą planujemy założyć na ślub. Ponadto warto mieć na sobie bieliznę w jasnych kolorach, np. białym bądź beżowym (suknie ślubne szyje się z delikatnych i prześwitujących tkanin), aby w pełni zachwycić się pięknem kreacji. Niektóre przyszłe Panny Młode przychodzą do salonu w próbnym makijażu, fryzurze, a także zabierają ślubne dodatki. Dzięki temu łatwiej im ocenić, czy dana kreacje będzie dla nich odpowiednia. Ma to szczególne znaczenie, gdy chcemy ubrać bardzo wyrafinowaną biżuterię (będącą np. pamiątką rodzinną) i nie chcemy, aby kolidowała ona z suknią.

 

Ile trwa przygotowanie sukni na wymiar?

 

Od wyboru właściwej sukni po uszycie spersonalizowanej kreacji mija od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie Panna Młoda powinna odwiedzić nasz salon co najmniej trzy razy. Podczas tych wizyt będą wykonywane próbne przymiarki i wprowadzane ewentualne zmiany w projekcie, tak, aby przygotowywany model idealnie się prezentował i podobał się nam w 100%.

 

Suknia na wymiar powinna być gotowa do odbioru na około 3 do 4 tygodni przed terminem ceremonii. To idealny czas na to, aby suknia mogła spokojnie się „wywisieć”, czyli nabrać ostatecznego kształtu oraz optycznie się wydłużyć. Gotowe modele oddajemy w ręce Panny Młodej na specjalnych wieszakach z pokrowcami, które zapobiegają kurzeniu się sukni oraz przedostawaniu się wilgoci i zapachów do wewnątrz. Dodatkowe zabezpieczenia mają również ochronić suknię przed zabrudzeniem np. podczas podróży.