Karolina Seeger i jej wyjątkowy projekt Ocean Przyszłości

7 listopada, 2020

Moda Moda kontra konsumpcjonizm

Do realizacji tego projektu Karolina Seeger potrzebowała aż 8 miesięcy przygotowań! 

Znalezienie idealnego materiału, który będzie spełniał wymagania, proces szycia oraz planowanie kampanii to pochłaniający proces. Za to jaki efekt! 

“Jesteśmy bardzo dumni z tego projektu i idei którą ze sobą niesie!

Moda niestety idzie w parze z wysokim konsumpcjonizmem oraz marnotrawstwem. 

Dzięki temu projektowi chcemy pokazać, że każdy, nawet ten najmniejszy ruch każdego z nas w stronę mniejszego zużycia oraz „panowania nad naszymi śmieciami” sprawi, że wspólnie uczynimy planetę lepszą!” 

Początek marca był wyjątkowy dla Karoliny Seeger– wybrała się w podróż marzeń na Bali. 

“Na miejscu dotarł do mnie fakt, jak bardzo wyspa jest zaśmiecona. Spacer po plaży w niektórych miejscach polegał na omijaniu plastikowych opakowań, słomek i butelek. Trudno było cieszyć się otaczającymi widokami mając w głowie myśl, że tak piękne miejsce ulega zniszczeniu przez ludzką obojętność.” 

Suknia ślubna z materiału z recyklingu

W związku z tym projektantka postanowiła stworzyć projekt, który ma uświadamiać o istniejącym problemie. W jednej z miejscowych fabryk udało się zakupić materiał, który został poddany recyklingowi. Został on użyty w autorskim projekcie Ocean Przyszłości. Suknia Bali została wykonana w 100% z materiału pochodzącego z recyklingu. Symbolicznie suknia wróciła do wody, podczas sesji zdjęciowej, aby pokazać cykl życia produktu. Dopełnieniem stylizacji jest pamiątka z Bali, bransoletka ze starej opony wykonana przez lokalnego rzemieślnika.

Projekt Ocean Przyszłości obecnie można zobaczyć w stacjonarnym salonie Karoliny Seeger we Wrocławiu. Już wkrótce zostanie przekazana do Muzeum.