Motyw przewodni wesela w 2022 roku

20 kwietnia, 2022

Organizując przyjęcie weselne w 2022 roku, możemy wybrać jeden z popularniejszych trendów weselnych. Niektóre z nich od lat pozostają niezmienne, inne pojawiają się w nieco odmienionej formie. Jaki styl wesela wybrać, by nadążyć za ślubną modą i jednocześnie wyeksponować indywidualny charakter Młodej Pary?

Jaki motyw przewodni wybrać?

Wybierając motyw przewodni przyjęcia weselnego, pary najczęściej kierują się tym, co je łączy. Mogą to być wspólne pasje lub zainteresowania. Przykładowo podróże albo tematykę ulubionych książek, można wyeksponować poprzez oryginalne dekoracje. Motywy map, globusów, które pojawiają się już na zaproszeniach ślubnych, wprowadzą gości w wyjątkowy klimat uroczystości. Można też pokusić się o podkreślenie motywu przewodniego poprzez zamówienie tortu w kształcie walizki. Jeżeli decydujemy się na konkretny motyw przewodni, musimy zadbać o to, aby umiejętnie wpisać go w scenerię sali weselnej.

Wesele jak z bajki lub z serialu

Ulubiony film, a nawet bajka z dzieciństwa może zainspirować narzeczonych do wyboru określonego stylu przyjęcia. Miłośnicy seriali lub filmów historycznych bardzo chętnie przeniosą się na przykład do XIX wieku. Na takim przyjęciu od gości wymaga się odpowiednio wystylizowanych kreacji. To, co dla jednych jest atrakcyjną nowością, u innych może wywoływać skojarzenia z balem przebierańców. Dlatego wybór zbyt wymagającego motywu przewodniego może spotkać się z dezaprobatą tych gości, którzy cenią sobie tradycyjną formę zabawy.

Ekologia i kosmos na topie

Wiele par chce podkreślić swoją troskę o Planetę, nawiązując do trendów ekologicznych. W tym przypadku w wystroju panuje prostota, a ozdoby i elementy ślubnej papeterii nadrukowane są na papierze pochodzącym z recyklingu. Innym popularnym trendem jest wykorzystanie do aranżacji gwiazd, planet oraz innych kosmicznych akcentów. Narzeczeni wybierający tego typu dekoracje, jako kolor przewodni wesela 2022 wybierają zazwyczaj granat lub czerń w połączeniu ze srebrem albo złotem.


Sprawdź także salon sukien ślubnych Wrocław


Kolor przewodni wesela 2022

W doborze koloru ślubnych dodatków panuje w tym roku dość duża dowolność. Nadal modne są odcienie pastelowe na czele z kolorem brzoskwiniowym. Nie przemija też moda na intensywną zieleń, która doskonale komponuje się z roślinnymi dodatkami i ze złotem. Inne obecne w ślubnych trendach ciemne kolory to fiolet, fuksja, bordo, granat, a nawet niezwykle elegancka czerń. Romantycy mogą wybrać pudrowy róż, a parom podążającym za nowościami przypadnie do gustu kolor roku 2022 – Very Pery, czyli niebieski z fioletowo-czerwonymi akcentami.

Jaki styl wesela wybrać?

Wesele w stylu rustykalnym oznacza minimalizm i oszczędne w formie naturalne dekoracje. Dużą rolę odgrywa w nim klimatyczna sala weselna o dość swojskim charakterze. Na drugim biegunie weselnych trendów znajdziemy pełne przepychu i eleganckich ozdób wesele w stylu glamour. Luksus podobnie jak minimalizm może mieć różne odsłony. Dlatego pary poszukujące odpowiedzi na pytanie, jaki styl wesela wybrać, muszą przemyśleć wszystkie swoje oczekiwania. Umiejętne zestawienie motywu przewodniego i kolorystyki ze stylem przyjęcia to sekret udanej aranżacji.