Zaręczyłam się! I co dalej?

2 listopada, 2021

Zaręczyny to jedna z piękniejszych i najbardziej romantycznych chwil w życiu kobiety. Jednak gdy emocje z nimi związane opadną, pojawia się wiele pytań dotyczących formalizacji związku – co dalej? Naturalną konsekwencją zaręczyn jest ślub i huczne wesele lub bardziej kameralna uroczystość. Zanim jednak odwiedzisz salon sukien weselnych, warto rozpocząć planowanie ślubu i wesela od podstaw, co znacznie ułatwi kwestie organizacyjne. Co zatem zrobić krok po kroku, żeby nie stresować się organizacją własnego wesela?

Po pierwsze – wybierz datę

Preferowana data ślubu to punkt wyjściowy dla wszystkich planów weselnych. Jedne pary przywiązują większą wagę do liczb i wybierają konkretny termin. Inne natomiast sugerują się ulubioną porą roku albo miesiącem, elastycznie dopasowując datę ślubu do dostępnych terminów w urzędzie, kościele lub lokalu. Z całą pewnością datę ślubu możesz ustalić ze swoim narzeczonym na około rok po zaręczynach. To optymalna ilość czasu na wspólne wykreowanie wizji wymarzonego ślubu, zaproszenie wszystkich gości, a także zarezerwowanie różnych usług.

Stwórz wstępną liczbę gości

Kolejny krok dla narzeczonych, którzy planują wesele lub przyjęcie ślubne to stworzenie listy gości. Warto jak najszybciej zdecydować się, na jaką liczbę gości planuje się wesele, ponieważ ułatwi to dobór idealnego lokalu. Wesele na kilkaset osób będzie wymagać rezerwacji dużej sali weselnej, natomiast kameralny obiad weselny lepiej zrealizować w mniejszym obiekcie.

Zdecyduj, jaka tematyka ślubu Cię interesuje

Każdego roku są nieco inne trendy weselne. W ostatnich sezonach szczególnie modne śluby to te w stylu boho i rustykalnym. Ich estetyka przejawia się w doborze sal weselnych, ich dekoracjach czy wreszcie ubiorze Państwa Młodych. Często także goście wybierają spójne z tematyką ślubu stylizacje. Na tym etapie możesz już określić preferowane kwiaty i inne dodatki, które pojawią się podczas Waszej uroczystości.

Przyszedł czas na wybór idealnej sali

Gdy razem z narzeczonym znacie już datę Waszego ślubu, macie listę gości i wybraliście tematykę wesela, możecie rozpocząć poszukiwania sali weselnej. Na rozmowy z managerami sal najlepiej wybierać się z listą kluczowych pytań, które można „odhaczać” podczas spotkania. Idealna sala powinna spełniać większość wymogów Pary Młodej – nie warto iść w tej kwestii na żadne kompromisy.

Rozpocznij poszukiwania sukni ślubnej

Znając datę i tematykę własnego ślubu, najwyższa pora na poszukiwanie sukni ślubnej. Jej krój, kolorystykę i zdobienia możesz dopasować między innymi do pory roku, podczas której odbędzie się ślub. Dla części kobiet wymarzona suknia ślubna pozostaje niezmienna, a u innych preferencje się zmieniają. Podczas gdy latem efektowniej prezentują się suknie ślubne o ciepłym odcieniu śmietanki, zimą możesz postawić na śnieżnobiałą lub wręcz wpadającą w błękit kreację. Pamiętaj, że proces szycia sukni ślubnej na zamówienie trwa około 6 miesięcy. Musisz zatem zacząć szukać jej z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. To szczególnie ważna informacja dla Panien Młodych, które interesuje nietypowa suknia ślubna. W kwestii takiej jak projekt sukni ślubnej warto współpracować z najlepszym salonem. Dla Panien Młodych, których interesują wysokiej jakości suknie Wrocław stanowi idealną lokalizację do skorzystania z usług Showroomu Karoliny Seeger.

Wybierz innych usługodawców

Pora na rezerwacje terminów u wszystkich usługodawców, którzy wezmą udział w organizacji Waszego ślubu i wesela. Najlepsi fotografowie i filmowcy są wyjątkowo rozchwytywani i do nich także należy zgłosić się jak najszybciej. Oprócz tego warto wcześniej umówić termin z DJ-em albo zespołem, a także zamówić dodatkowe atrakcje, na przykład fotobudkę, bar z prosecco czy wiejski stół. Jeżeli zadbasz o wykonanie każdego z tych kroków odpowiednio wcześnie, nie będziesz stresować się organizacją. Możesz wówczas cieszyć się tym, co najważniejsze, czyli wejściem w związek małżeński ze swoją drugą połówką.